دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 27/ 7 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :2 / 8 / 1397
سوال :
با سلام جناب دکتر برای بنده نوع معافیتم برای هيپرمتروپی هست. هيپرمترپی چیه؟ دور بینی یا نزدیک بینی؟ ممنون
پاسخ :
با سلام.دوربینی
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 5/ 7 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :20 / 7 / 1397
سوال :
با سلام و خسته نباشید.. برای شماره چشم حدود ۲ که واجد شرایط تمامی عملهای لازیک، فمتولیزیک و اسمایل هست، عموماً کدام عمل پیشنهاد میشود؟
پاسخ :
با سلام. در این شرایط عمل لازک یا پی آر کی ارجح است.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 20/ 4 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :29 / 4 / 1397
سوال :
سلام و سپاس جناب دکتر می خواستم بدونم بعد از جراحی آب مروارید تا چه مدت باید از محافظ چشم موقع خواب استفاده کرد؟ و اینکه من بعد از گذشت یک ماه از جراحی نگران این هستم که به سمت چشمی که جراحی کردم بخوابم آیا اگر موقع خواب به سمت چشم جراحی شده بخوابم مشکلی پیش میاد؟
پاسخ :
با سلام. معمولا نیازی به محافظ نیست. الان هم که مدتی گذشته نگران نباشید. می توانید به راحتی روی شقیقه عمل شده بخوابید اما روی چشم نخوابید.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 25/ 3 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :28 / 3 / 1397
سوال :
سلام، بنده چشمم مشکل قوز قرنیه خفیف داره که چن ماه بعد از خرید گوشی اس ۸ که یه اسکنر عنبیه به اسم iris scanner داره و امواج infrared به چشم میتابونه متوجه اش شدم طوری که دید چشم چپم یه مقدار تار شده بود و هاله بینی پیدا کرده بود از قضا دوستم هم قوز قرنیه داره حدود ۴ ماه هست متوجه اش شده و اونم اس ۸ داره شک کردم به این قضیه یه سرچی کردم به این رسیدم و اینکه یه سری کاربرا شکایت داشتن : http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4597594/amp/Samsung-users-say-iris-scanner-causing-eye-discomfort.html تو این سایت گفته شده این اسکنر موجب کاهش فعالیت یه سری آنزیم‌ها تو چشم میشه و اینکه تا جایی که می‌دونم علت قوز قرنیه هم مشکلات آنزیمی هست تو چشم، خواستم بدونم بنظر شما امکان داره این اسکنر باعث قوز قرنیه بشه ؟
پاسخ :
با سلام. با دوزهای کم اشعه مادون قرمز بعید است که باعث عوارض جدی چشمی شود. مطالعات اثبات شده ای در این زمینه وجود ندارد.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 15/ 3 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :19 / 3 / 1397
سوال :
با سلام آیا روزه گرفتن برای بیماری قوز قرنیه ضرر دارد؟
پاسخ :
با سلام. خیر
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 22/ 2 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :28 / 2 / 1397
سوال :
با سلام و عرض خسته نباشید: کودکانی که عینک های ذره بینی می زنند مشکل چشم آن ها چیست؟ با تشکر
پاسخ :
با سلام. مفهوم سوالتان را متوجه نشدم. اما کودکانیکه به هر دلیل عیب انکساری داشته باشند، نیاز به عینک دارند.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 17/ 2 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :28 / 2 / 1397
سوال :
اقای دکتر با سلام پس طبق نظر شما پیشگیری از پارگی و سوراخ شدن شبکیه با معاینه کاملا قابل پیشگیری است؟ این افراد(دارای نزدیک بینی بالا) هر چند مدت یکبار باید برای معاینه مراجعه کنند و پیش چه پزشکی (متخصص شبکیه )؟ این افراد از چه فعالیت هایی ( ورزشی و ...) باید پرهیز کنند؟؟! با تشکر و سپاس از وقتی که برای ما می گذارید.
پاسخ :
با سلام. افراد نزدیک بین از نظر معاینه شبکیه، بهتر است تحت نظر فوق تخصص شبکیه باشند. از فعالیت های ورزشی سنگین احتناب شود.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 16/ 2 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 2 / 1397
سوال :
باسلام و خسته نباشین سوالی داشتم از حضورتون لطفا راهنمایی کنید. ۱-آیا لنز داخل چشمی که در بخش قدامی قرار میگیره قابلیت تمیز شدن با لیزر را ندارد ؟ ۲-عمل ترمیم شبکیه با سلول های بافت داربستی تاریخی مشخص شده که روی انسان انجام بشود؟ با تشکر
پاسخ :
1- يكي از مهمترين عوارض عمل جراحي آب مرواريد (كاتاراكت) در روش فیکو، کدر شدن کپسول خلفی عدسی یا اصطلاحا کاتاراکت ثانویه است. پیرامون عدسی طبیعی چشم را غلافی به نام کپسول عدسی احاطه کرده است. در روش های جدید عمل آب مروارید برای برداشتن عدسی کدر شده چشم( جراحی آب مروارید)، جراح کپسول قدامی(جلوئی) عدسی را باز کرده و سپس با استفاده از امواج اولترا سوند (ماوراء صوت) عدسی را به قطعات کوچکتر می شکند و در نهایت محتویات آن را خارج می کند. مثل اینکه در قوطی کنسرو باز شده و محتویات آن تخلیه شود. در نتیجه کپسول عدسی باقی می ماند و عدسی مصنوعی (لنز داخل چشمی) در کپسول عدسی طبیعی کار گذاشته می شود. در نتیجه دیواره خلفی(پشتی) کپسول نگهدارنده عدسی دست نخورده و سر جای اول خود باقی می ماند و ممکن است پس از چند ماه یا چند سال این کپسول خلفی، کدر شده و باعث اختلال بینایی شود. این حالت، کاتاراکت ثانویه یا after cataract نامیده می شود. کدورت در کپسول خلفی عدسی بعد از عمل کاتاراکت قابل درمان بوده اما قابل پیش گیری نیست و نمی توان پیش بینی کرد که برای چه افرادی اتفاق می افتد. با استفاده از لیزر یاگ، دریچه ای در کپسول خلفی با عمل یاگ لیزرکپسولوتومی ایجاد می شود. 2- خیر
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 12/ 2 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 2 / 1397
سوال :
با سلام آقای دکتر آیا کسانی که قبلا نزدیک بینی شدید ( حدود 7) داشته اند و اکنون با عمل prk دید آنها کاملا طبیعی شده، باز هم همان ریسک بالا در پارگی شبکیه دارند؟ آیا با معاینه سالیانه می توان از این قضیه پیشگیری کرد؟ راهکار چیست؟! ممنون از راهنمایی شما🌷
پاسخ :
با سلام. بله. نازکی شبکیه با اصلاح عیب انکساری بهتر یا بدتر نخواهد شد. با معاینات دوره ای می توان از ایجاد مشکلات جدید در شبکیه مطلع شد و در صورت لزوم انها را درمان کرد.
 مبحث سوال : بيماريهاي چشم تاریخ ارسال سوال : 19/ 1 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :25 / 1 / 1397
سوال :
سلام 6 ماه پیش دکتر تشخیص قوز قرنیه خفیف برای چشم راست و چپم داد با توپوگرافی قرنیه ... چن روز پیش رفتم برا معاینه کلینیک نور عکس پنتاکم یا توپوگرافی قرنیه انداختن و دکتر چهار تا پارامتر چشم چپ و چهار تا پارامتر چشم راست رو با چهار تا پارامتر عکس جدید مقایسه کرد و چون تغییری نکرده بودن گفت برو یک سال دیگه بیا و چشمت پیشرفتی نکرده ولی خودم بعدا عکس ها رو نگاه کردم دیدم یه بخش هایی از عکس چشم راست و چپ که قبلا ینی 6 ماه پیش انداخته شده آبی یا سبز بوده الان تو عکس جدید زرد شده و عکس جدید و قدیم شبیه هم نیستن کاملا همچنین ضخامت چشم راست از 520 میکرون رسیده به 512 میکرون ! سوالم این هست که الان نظر پزشک کلینیک نور درسته و تغییری نکرده قوز قرنیه چشم راست و چپم با توجه به 4 تا پارامتری که مقایسه کردن ؟ و اینکه تفاوت هایی که ذکر کردم مهم نیستن ؟؟؟
پاسخ :
با سلام . تفسیر عکس های قرنیه کاری است تخصصی. در نتیج بر مبنای تغییر رنگ تفسیر دقیق نیست.
12345678910...صفحه آخر