دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 27/ 4 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :29 / 4 / 1398
سوال :
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گراتقدر بنده مبتلا به قوز قرنیه متوسط هستم و نمره چشمام تقریبا منفی ۴ هستش و دو و نیم هم آستیگمات دارم می خواستم بدونم اگر کاشت رینگ رو انجام بدم حدودا چند نمره در دیدم تاثیر می گذاره و اینکه آیا بعد از کاشت رینگ مشکل پخش شدن نور در چشمم رفع میشه یا نه؟
پاسخ :
با سلام. تصمیم گیری در مورد نوع عمل جراحی پس از معاینه کامل چشم پزشکی و بررسی عکس های قرنیه امکان پذیر است و به خصوص با کارگذاری رینگ داخل قرنیه ای نمی توان قبل از عمل بگوئیم که بینایی بعد از عمل چقدر خواهد شد.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 26/ 4 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :27 / 4 / 1398
سوال :
باسلام بنده قوز قرنیه دارم می خواستم ببینم عمل کاشت رینگ حتما باید به همراه کراس لینک انجام بشه یا به تنهایی هم قابل انجام هستش؟ و اینکه هزینه هر یک از این عمل ها ( کاشت رینگ و کراس لینک) برای هر چشم چقدر میشه ؟ و آیا شامل بیمه تکمیلی میشه یا خیر
پاسخ :
با سلام ممکن است بسته به شرایط چشم این عمل ها به تنهایی یا توام با هم استفاده شوند. هزینه طبق تعرفه وزارت بهداشت است. و بیمه ها نیز قسمتی از هزینه را می پردازند.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 10/ 4 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :11 / 4 / 1398
سوال :
سلام آقای دکتر یک آقای بینایی سنج که در شبکه اجتماعی خیلی فعالیت دارد ادعا میکند که لنز اسکلرال فوق العاده دید خوبی به بیمار مبتلا به قوز قرنیه میدهد و تحملش هم بسیار راحت است و خیلی تعریف میکنند می خواستم نظر شما را بدانم که آیا واقعا این چنین است و این لنز برای مبتلایان به قوز قرنیه مفید است و عوارضی در دراز مدت ندارد؟؟ خیلی متشکر
پاسخ :
با سلام. لنز اسکلرال برای بعضی از بیماران دید خوبی ایجاد می کند. باید تست شود و اگر دید مطلوبی داشت تجویز شود. همه روش های درمانی عوارض خاص خود را دارند؛ اما اگر با لنز بینایی قابل قبولی پیدا کنید، می توانید استفاده کنید.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 29/ 3 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :6 / 4 / 1398
سوال :
با سلام و احترام در صورت وجود قوز قرنیه عمل ریفاند ترنس پی ار کی قابل انجام هست ؟ بعد از ان نیاز به عینک هست؟ موفقیت در بهبود استیگماتیک نامنظم چقدر است ؟ هزینه انجام عمل با خدمات درمانی نیروهای مسلح چقدر است؟ با تشکر
پاسخ :
در بیماری قوز قرنیه، پس از بررسی بیمار و عکس هی قرنیه نوع عمل انتخاب می شود. همه هزینه ها طبق تعرفه وزارت بهداری است.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 28/ 3 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :6 / 4 / 1398
سوال :
با سلام و احترام جناب آقای دکتر نادری سوالاتی از خدمتتان داشتم. بنده حدود پنج سال است که قوز قرنیه شدید دارم و چند بار عکس پنتاکم گرفتم که پزشکم تشخیص داده در این چند خیلی پیشرفت نکرده. عمل سی سی ال هم حدود 4 سال پیش داشتم که گویا خیلی موثر نبوده است. الان پزشکم لنز اسکرال را پیشنهاد داده و اگر جواب نداد پیوند. میخواستم پیشنهاد شما را هم بپرسم. از طرف دیگه هم میخواستم بدونم با این شرایط معاف دائم میشم؟ مدرکم دکترای غیرپزشکی است. همچنین شماره چشم چپم اسفر: منفی سه و نیم و سیلندر: منفی شش و نیم با ریختن قطره آیا در نظام وظیفه شماره سیلندر را نصف در نظر میگیرند؟ با تشکر فراوان
پاسخ :
با سلام. اگر بینایی با لنز در حد قابل قبول باشد، ترجیحا لنز پیشنهاد می شود. اگر با لنز بینایی خوبی نداشته باشید و یا لنز تحمل نشود، ناچارا عمل پیوند پیشنهاد می شود. در مورد معافیت نیز به احتمال زیاد معاف می شوید.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 24/ 2 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :28 / 2 / 1398
سوال :
سلام.طی تماس با مطب اعلام کردند تا چندین ماه هیچ نوبتی داده نمی شود و خیلی ناامیدانه مجبور به قطع تماس شدم.وقتی اطلاعات سایت شمارو خوندم خیلی امیدوار شدم برای مشکل چشمم.آقای دکتر من از طریق سایت با شما آشنا شدم و خیلی دوست دارم که نزد شما مراجعه داشته باشم.چشمای ما باید کور بشه تا به آدم های امثال ما نوبت داده بشه؟.کاش یه زمان هایی هم برای بیمارهایی که برای اولین بار میخواهند نزد شما مراجعه داشته باشند در نظر بگیرید
پاسخ :
با سلام و عرض پوزش به علت ترافیک نوبت های مطب. می توانید مجددا تماس بگیرید و بفرمایید وقت خارج از نوبت معمول برای شما بگذارند.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 21/ 2 / 1398 تاریخ ارسال پاسخ :24 / 2 / 1398
سوال :
سلام.چند مدته متوجه شدم 2 چشمم دچار قوز قرنیه شده.چشم چپم اوضاعش وخیم تره.پیش 2 دکتر مراجعه کردم یکی از دکترا گفتن باید عمل کنی یکی دیگه گفتن نیازی نیست.واقعا نمیدونم چیکار کنم.قوز قرنیه باعث نابینایی میشه؟اگه عمل کنم میشه از لنزی استفاده کنم که ثابت بمونه تو چشمم؟عمل اشعه بهتره یا رینگ ؟
پاسخ :
با سلام قوز قرنیه درمان های مختلفی دارد که در سایت اطلاعات کامل انرا می توانید مطالعه کنید، اما برای تصمیم گیری لازم است معاینه شوید.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 31/ 4 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :3 / 5 / 1397
سوال :
سلام جدیدترین روش برای جلوگیری از پیشرفت یا درمان قوز قرنیه چیست؟ آیا میتوان بعد از آن عمل جراحی لیزیک برای صفر کردن نمره چشم را انجام داد؟ یا روش جدیدی در راه هست که بتواند که هم قوزقرنیه را درمان کند و هم نمره چشم را صفر کند؟
پاسخ :
با سلام. برای جلوگیری از پیشرفت قوز قرنیه عمل کراس لینک انجام می شود. اگر شرایط چشم اجازه بدهد می توان همزمان بالیزر شماره چشم را اصلاح کرد و با عمل کراس لینک از پیشرفت قوز قرنیه جلوگیری کرد.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 31/ 4 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :3 / 5 / 1397
سوال :
برای درمان قوزقرنیه به جز کراس لینک و رینگ چه روش جدید دیگری قابل انجام است؟
پاسخ :
با سلام. مطالب کامل را در سایت مطالعه فرمایید.
 مبحث سوال : قوز قرنیه یا کراتوکونوس تاریخ ارسال سوال : 21/ 4 / 1397 تاریخ ارسال پاسخ :29 / 4 / 1397
سوال :
سلام، من همیشه (6 ماه یکبار) برای تشخیص پیشرفت قوز قرنیه ام میرفتم کلینیک نور و اونجا عکس پنتاکم یا توپوگرافی قرنیه مینداختن و مقایسه میکردن با عکس قبلی خواستم ببینم اگه 6 ماه بعد آخرین ویزیت برم یه جای دیگه غیر از کلینیک نور و اونجا احتمالا با دستگاه پنتاکم کارخونه دیگه ای عکس بگیرن امکان مقایسه عکس کلینیک نور که برا 6 ماه پیشش هست با جای دیگه (و طبیعتا دستگاه پنتاکم متفاوت) برای تشخیص پیشرفت قوز قرنیه وجود داره ؟
پاسخ :
با سلام. در هر جایی می نوانید پی گیری کنید
12345678910...صفحه آخر