دکتر علیرضا نادری
  سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید
 
مبحث سوال را انتخاب فرمایید:    
 
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 14/ 9 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :15 / 9 / 1396
سوال :
با سلام و خسته نباشید بنده 27 ساله هستم و اب مروارید مادرزادی داشتم که در نوزادی عمل شدم و از اون به بعد از عینک +15.5 استفاده میکنم الان قصد عمل لنز دارم بعد از معاینات دکتر به من گفت میتونی عمل کنی ولی بهتر است چند سال بعد به این دلیل ک عنبیه مقداری ضعبف است و احتمال خیلی کم ممکنه باعث سایش قرنیه بشود ....حالا سوال من اینه که اصلا همچین چیزی وجود داره یا نه ؟ زیرا دکتری که قصد عمل دارم اصلا من را ویریت نکرده و این حرف را یک دکتر دیگه بهم گفت...سوال دیگه اینه ک ریسک این عمل برای من چقدره و شما چه نوع لنزی را برای من پیشنهاد میدهید؟؟ مممنون از شما
پاسخ :
با سلام. اگر فردی در طفولیت عمل آب مروارید شده باشد، معمولا می توان مجددا لنز داخل چشم گذاشت. نوع لنز مناسب بعد از معاینه مشخص خواهد شد.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 12/ 9 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :12 / 9 / 1396
سوال :
سلام. شبکیه ضعیفی دارم و نزدیکبینم (۱۲-)، که ارثی است. ولی قرنیه خوب است. 3 شماره هم استیگمات دارم! اب مروارید دارم ۳۹ سالمه و بخاطر کارم شدیدا به مطالعه (متون ریز و درشت و خطی و دیجیتال و …) نیاز دارم. [اولاً آیا هنوز هم هیچ راهی به جز تعویض لنز برای درمانش وجود نداره؟] بزرگترین نگرانیم اینه که بعد از جراحی دید نزدیکم رو از دست بدم اونقدر که قادر به مطالعه کامل نباشم. آیا میشه لنزی استفاده کرد که دید نزدیکم همینقدر که الان هست بمونه؟ (من مشکلی با عینک ندارم و در ضمن دید دور هم برام مهم نیست)مهم فقط توان مطالعه است (البته با نظر به اینکه شبیکیه ضعیفی هم دارم) من الان در فاصۀ ده سانتیمتری همه چیزو میتونم بخونم. متشکرم
پاسخ :
با سلا م. با عمل اب مروارید بینائیتان بهتر می شود و می توان شماره چشمتان را طوری تنظیم کرد که نزدیک را واضح تر ببینید.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 4/ 8 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :4 / 8 / 1396
سوال :
باسلام و خسته نباشیدکارمندی هستم۳۳ساله که بطور مادرزادی پرده هردوچشم ضعیف میباشد. درسال۸۰عمل پارگی پرده چشم چپ براثر ضربه انجام دادم درسال۸۲عمل ویترکتومی وامسال ۲بار عمل خروج روغن سیلیکون انجام شدباراول تخلیه روغن جلوی لنز وبار دوم خروج لنز وتخلیه کامل روغن ولی پس از این عمل لنز خیلی پایینه قرار دارد بطوریکه در دید مستقیم به جلو، لبه بالایی لنز دیده میشه. حال میخام لنز عوض کنم پس از مراجعه به اپتومتریست گفت با دستگاه تعیین لنز دید خیلی متغییر است وبامراجعه به پزشک نمره دوونیم تعیین گردید در صورتی که در لنز قدیمی این موارد نوشته شده. power +10.0D lot ste.69 td:12.5 mm od:5.5mm ببخشید طولانی شد(پزشک فرمودند برای چشم راست نمیشه کاری کرد). لطفا خواهشمندم من را راهنمایی بفرمایید برای حل مشکل بینایی چکاری انجام بدهم؟ وفرق بین این دولنز چیست؟ آیاراهی هس عکس نسخه و نتیجه تعیین لنز با کارت مشخصات لنز قدیمی را برایتان ارسال کنم.؟ با تشکر از زحمات شما
پاسخ :
با سلام. باید معاینه شوید تا بتوان راجع به احتمال بهبود بینایی کمک کرد.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 8/ 6 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :16 / 6 / 1396
سوال :
بچه شش ساله تشنجی دارم که زمان عمل آب مروارید یک چشمش فرا رسیده است و حتما بایستی عمل شود از طرفی دکتر بیهوشی با توجه به شرایط بچه بیهوشی برای عمل را بسیار خطرناک می داندو امکان بیرون نیامدن بچه از زیر عمل را می دهد. آیا در ایران یا دنیا روش پیشرفته عمل بدون بیهوشی وجود ندارد؟ نظر حضرتعالی در مورد عمل چیست؟
پاسخ :
با سلام در کودکان آب مروارید فقط از طریق بی هوشی عمومی امکان پذیر است؛ اما در مورد ریسک بی هوشی می توانید با متخصص بی هوشی صحبت کنید و اگر ریسک بی هوشی قابل قبول باشد با قبول آن اقدام به عمل کنید.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 5/ 3 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :5 / 3 / 1396
سوال :
با سلام و خسته نباشیدمادرم ۵۳ ساله هستن ۴ سال پیش به بیماری سارکوئیدوز مبتلا شدندو برای درمان قرص پردنیزولون ۵ و هیدروکسی کلروکین سولفات مصرف می کنند برای انجام معاینات دوره ای چشم پزشکی که مراجعه کردیم گفتند چشمشون آب اورده در اثر خوردن کورتون یا باید کورتون رو قطع کنندو داروی دیگه ای رو جایگزین کنند یا اینکه اگر کوروتون رو قطع نمی کنند باید عمل کنند سوال بنده اینه آیا اگه مادرم قرص کورتون را قطع نکنه و عمل کند دوباره چشمشون آب نمیاره و اگر کوروتون رو قطع کنند چشمشون بدون جراجی خوب میشه و مشکلی پیش نمیاد با تشکر
پاسخ :
با سلام. یکی ازعوارض مصرف کورتون ایجاد آب مروارید است؛ اما با قطع دارو آب مروارید قابل برگشت نیست. اگر آب مروارید قابل توجه باشد، درمان آن فقط عمل جراحی است. هر چشمی فقط یک بار به آب مروارید مبتلا می شود و مجددا آب مروارید نمی آورد.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 5/ 2 / 1396 تاریخ ارسال پاسخ :8 / 2 / 1396
سوال :
سلام آقای دکتر پدربنده کاتاراکت داره سوال من اینه درصورتی که عصب وشبکیه چشم وسایر موارد مشکلی نداشته باشه درصورت عمل کردن دید چشم همان دید چشم سالم ونرمال خواهد شد ومثل قبل از کاتاراکت خواهد بود؟
پاسخ :
با سلام اگر غیر از کاتاراکت مشکل دیگری نداشته باشد، بینایی صد در صد می شود.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 23/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :24 / 12 / 1395
سوال :
خدمت اقای دکتر عزیز سلام میکنم.خانمی ۲۸ ساله هستم.۴سال پیش اب مروارید عمل کردمطبق معاینات دکتر تشخیص بیماری فوکس دادن..ولی چیزی که تو سایت شما دیدم باچیزی که میدونستم متفاوته.اونم علایم و نشانه های فوکس بود. چیزی دردید من وجود داره یک توده ی سفید رنگ هست که متحرکه.مثل مگس پرون....که وقتی دیدمو یک جا نگه میدارم میاد و جلوی دیدمو میگیره...غلظت این توده ی سفید گاهی متاوت میشه.الان خیلی بیشتر شده....به نظر شما فوکسه؟یا یا چیز دیگریست؟ الان که شدیدتر شده باید چکار کنم؟هر چشم پزشکی ک میرم میگه چیزی نیست .ولی من نمیتونم بیخیال باشم.لطفا راهنماییم کنید...ایا لازنه به دکتر روماتولوژی مراجعه کنم؟؟
پاسخ :
با سلام. فوکس با شدت های مختلفی می تواند بروز کند. احتمالا علت مگس پران شما التهاب شبکیه است که می توانید به فوق تخصص شبکیه مراجعه کنید و در صورت التهاب درمان شوید.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 22/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :24 / 12 / 1395
سوال :
سوال : با عرض سلام و أدب پدر من ٦٧ سال سن دارند و چند سال پيش لنز درون يكي از چشمانشون قرار دادند اما به دليل انتخاب نادرست شماره لنز ديد ايشون كامل نشد. ميخواستم بپرسم امكان عمل دوباره و جابجايي لنز براي ايشون وجود دارد؟ با تشكر
پاسخ :
با سلام. بسته به شرایط چشمشان ممکن است بتوان شماره چشمشان را اصلاح کرد.باید معاینه شوند تا راه مناسب پیشنهاد شود.
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 21/ 12 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :24 / 12 / 1395
سوال :
نوزاد سه ماهه دارم کاتاراکت نوزادی یک طرفه داشته در اصفهان عمل شده(50 روزگی) الان چشم عمل شده چسبندگی داده و شکل مردمک تغییر کرده پزشکشان گفته باید دوباره اتاق عمل یره، سوال من اینه آیا بدون اتاق عمل و بیهوشی راهی برای درمان چسبندگی وجود داره یا نه. ممنون
پاسخ :
با سلام. خیر باید با عمل اصلاح شود
 مبحث سوال : آب مروارید یا کاتاراکت تاریخ ارسال سوال : 17/ 9 / 1395 تاریخ ارسال پاسخ :17 / 9 / 1395
سوال :
سوال : با سلام و خسته نباشید آیا پس از عمل آب مروارید، دید دور و نزدیک هردو بطور کامل تامین می شود یا خیر؟ بنده ۷۲ ساله هستم، و برای دید دور سالها عینک استفاده کرده ام. پیشاپیش از پاسخ‌ شما متشکرم پاسخ : با سلام. در صورتی دید دور و نزدیک هر دو اصلاح می شود که از لنز چندکانونی استفاده شود. با سلام مجدد و تشکر بابت پاسختون.آیا لنزی که فرمودید برای چشم من قابل استفاده ست؟ و اگر شما این عمل رو انجام بدید هزینه ش چقدر خواهد بود؟ قابل ذکر است یک چشم من (راست) از سنین کودکی قوز قرنیه داشته و دید ندارد.
پاسخ :
با سلام. این لنز در افرادبا قرنیه مناسب نیست. هزینه ها طبق تعرفه وزارت بهداشت و اگر بیمه داشته باشید طبق قوانین بیمه است.
12345678910...صفحه آخر