مبحث سوال: پیوند قرنیه
تاریخ ارسال سوال: 1399/4/13
تاریخ ارسال پاسخ: 1399/4/13
سوال: سلام جناب دکتر من ۵ ماه هست عمل پیوند قرنیه انجام دادم ولی چشمی که عمل کردم براق تر میزنه گویی لنز داخلش هست و مشکل دیگه که دارم اینه که خیلی ریز شده چشمم می خواستم ببینم دلیلش چیه
پاسخ: با سلام. طبیعی است. بعلت وجود بخیه ها و مسطح شدن قرنیه چشم براق تر می شود. به علت تحریک چشم ها ممکن است کوچکتر باشد.
مبحث سوال: پیوند قرنیه
تاریخ ارسال سوال: 1399/4/10
تاریخ ارسال پاسخ: 1399/4/10
سوال: سلام، وقت بخیر پدرم حدود9سال پیش هردوچشمشون رو پیوند قرنیه انجام دادن؛ پیوند موفقیت آمیز بود. بعداز مدتی پدرم زمین خورد و چشم چپ آسیب دید و دیدشون رو از دست دادن. عملشون رو بیمارستان فارابی انجام دادن. بعداز آسیب دیدگی بیمارستان مراجعه کردیم و دکترهاشون عمل انجام دادن ولی پیوند مجدد انجام ندادن؛ وگفتن چشم ورم داره وبعدازچندوقت باید لنز بزاریم وکارهای دیگه... بعدازمدتی مراجعه کردیم و جواب سربالا بهمون دادن. درزمان حال پدرم ازناحیه چشم چپ دیدی ندارد و فقط سایه هارو احساس میکند. میخواستم بدونم با عمل مجدد امکان بهبودی هستش؟؟حتی با عینک
پاسخ: با سلام. با توجه به توضیحاتتان به نظر می رسد که به علت ضربه وارده سایر قسمت های چشم نیز اسیب دده و بعید است که با عمل بتوان کاری کرد.
مبحث سوال: پیوند قرنیه
تاریخ ارسال سوال: 1399/3/31
تاریخ ارسال پاسخ: 1399/4/8
سوال: سلام من 4 ماه هست که پیوند قرینه کردم و دکترم میگه شاید نیازی به عمل لیزیک بعد از برداشت بخیه ها نباشه یعنی دیدم همین هست منظورم دیدم کامل نمیشه ؟؟ ممنون
پاسخ: با سلام. در پیوند قرنیه پس از برداشتن همه بخیه ها اگر بینایی کافی نباشد و شرایط چشم اجازه دهد ،ممکن است بتوان با عمل تکمیلی مثل لیزیک یا سایر روش ها بینایی را اصلاح کرد.
مبحث سوال: بيماريهاي چشم
تاریخ ارسال سوال: 1399/3/29
تاریخ ارسال پاسخ: 1399/4/8
سوال: سلام و عرض ادب بنده هر دوچشمم رو میخواهم عمل کنم که استیگمات هم هست سوال اول اینکه هزینه عمل چشم چقدر می‌شود؟ چقدر زمان میبرد بعد عمل کارهای همیشگی را انجام دهیم ؟ چند ماه باید مراقبت کرد؟ و کدام عمل بهتر است لیزیک یا rpk? نوبت برای چه زمانی میدهید؟ ممنون میشم از پاسختون
پاسخ: با سلام. هزینه عملهای حذف عینک متفاوت است و همه هزینه ها طبق تعرفه وزارت بهداشت است. میزان دقیق انرا از کلنیک محل عمل استعلام کنید. معمولا حدود 4-5 روز بعد به محل کار خود برمی گردید. بسته به نوع عمل 1 الی 4 ماه نیاز به مراقبت و مصرف قطره دارد. نوع عمل نیز پس از معاینه و عکس برداری قرنیه مشخص خواهد شد. نوبت عمل نیز پس از تکمیل معاینات مشخص می شود.
مبحث سوال: بیماریهای شبکیه
تاریخ ارسال سوال: 1399/3/15
تاریخ ارسال پاسخ: 1399/4/8
سوال: با سلام و احترام اواخر سال گذشته شما مادر بنده را ویزیت کردید و به ایشان قرص پرزرویڑن به تعداد شصت عدد تجویز نمودید که البته موفق به تهبه مشابه آن شدیم بعد از مصرف کامل مادرم میگوید از وقتی این قرص تمام شده چند وقت بعد احساس سرگیجه دارم. 1)آیا باید دوباره این قرص را مصرف کنند و عدم مصرف آن مرتبط با سرگیجه است 2)با توجه به موجود نبودن این قرص در بازار آیا شما مصرف قرص دیگری را دستور میفرمایید
پاسخ: با سلام. سرگیجه ارتباطی با مصرف قرص ندارد. این قرص ترکیبی از املاح و ویتامین های مورد نیاز شبکیه است و مصرف مشابه ان نیز اشکالی ندارد. مصرف انرا باید بسته به شرایط چشم به صورت دوره ای تکرار کرد.
مبحث سوال: پیوند قرنیه
تاریخ ارسال سوال: 1398/11/11
تاریخ ارسال پاسخ: 1398/12/15
سوال: سلام خسته نباشید . من یک ماه پیوند قرنیه کردمه ولی چشم پیوندی براق تر از چشم دیگه من است علت چیست؟ درضمن پانسمان را هم برداشتم
پاسخ: با سلام. ممکن است به علت سفت بودن بخیه ها باش. با مرور زمان برطرف می شود.
مبحث سوال: قوز قرنیه یا کراتوکونوس
تاریخ ارسال سوال: 1398/4/27
تاریخ ارسال پاسخ: 1398/4/29
سوال: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گراتقدر بنده مبتلا به قوز قرنیه متوسط هستم و نمره چشمام تقریبا منفی ۴ هستش و دو و نیم هم آستیگمات دارم می خواستم بدونم اگر کاشت رینگ رو انجام بدم حدودا چند نمره در دیدم تاثیر می گذاره و اینکه آیا بعد از کاشت رینگ مشکل پخش شدن نور در چشمم رفع میشه یا نه؟
پاسخ: با سلام. تصمیم گیری در مورد نوع عمل جراحی پس از معاینه کامل چشم پزشکی و بررسی عکس های قرنیه امکان پذیر است و به خصوص با کارگذاری رینگ داخل قرنیه ای نمی توان قبل از عمل بگوئیم که بینایی بعد از عمل چقدر خواهد شد.
مبحث سوال: قوز قرنیه یا کراتوکونوس
تاریخ ارسال سوال: 1398/4/26
تاریخ ارسال پاسخ: 1398/4/27
سوال: باسلام بنده قوز قرنیه دارم می خواستم ببینم عمل کاشت رینگ حتما باید به همراه کراس لینک انجام بشه یا به تنهایی هم قابل انجام هستش؟ و اینکه هزینه هر یک از این عمل ها ( کاشت رینگ و کراس لینک) برای هر چشم چقدر میشه ؟ و آیا شامل بیمه تکمیلی میشه یا خیر
پاسخ: با سلام ممکن است بسته به شرایط چشم این عمل ها به تنهایی یا توام با هم استفاده شوند. هزینه طبق تعرفه وزارت بهداشت است. و بیمه ها نیز قسمتی از هزینه را می پردازند.
مبحث سوال: لیزیک، لازک، PRK
تاریخ ارسال سوال: 1398/4/17
تاریخ ارسال پاسخ: 1398/4/18
سوال: سلام وقت بخیر دختری 22ساله هستم.چشمم ازبچگی ضعیف هست باشماره+9 و+9.5 تقریبا آستیگمات هم دارم.چندسالی هست پیگیر هستم برای عمل میخواستم بپرسم چه عملی میتونم انجام بدم؟؟واگرپیشنهادشما لنز داخل چشمی هست،هزینش حدودا چقدرمیشه؟ پیشاپیش ازپاسخگوییتون سپاسگزارم.
پاسخ: با سلام. در مواردی که شماره چشم مثبت و زیاد است، معمولا به علت کوچک بودن چشم، امکان کارگذاری لنز داخل چشمی نیز وجود ندارد. در این موارد اگر شرایط چشم اجازه دهد، لنزطبیعی چشم با لنز مصنوعی شماره مناسب تعویض میشود. البته تصمیم گیری بعد از معاینه کامل امکان پذیر است. همه هزینه ها نیز طبق مصوبه وزارت بهداری است.
مبحث سوال: بيماريهاي چشم
تاریخ ارسال سوال: 1398/4/16
تاریخ ارسال پاسخ: 1398/4/16
سوال: سلام آقای دکتر، خسته نباشید؛ ببخشین درمانی برای کوررنگی وجود داره؟ چون الان اکثر استخدام ها تست کوررنگی هست و کسانی که این مشکلو دارند نمیتونن استخدام بشن اگه درمانی هست لطفا راهنمایی کنین ممنون.
پاسخ: با سلام. متاسفانه درمان موثری برای کوررنگی وجود ندارد.
12345678910...صفحه آخر

جراحیهای چشم